WebSocket server a infrastruktura jako služba (IaaS)

WebSocket server a infrastruktura poskytovaná jako služba (IaaS - Infrastructure as a Service) umožňuje využívat výhod WebSocket komunikace i u projektů, které jsou provozované na běžných webostingových programech bez podpory WebSocket protokolu.

Základní komunikační Rest2WebSocket API

Komunikace webových serverů bez podpory WebSocketů je realizovaná prostřednictvím Rest2WebSocket API, které zajišťuje distribuci zpráv mezi servery a připojenými aplikacemi. WebSocket server s Rest2WebSocket API nabízí několik základních služeb (uvedených níže), které můžete využít ve vašich aplikacích a projektech.

WebSocket služby, které je možné využívat v aplikacích

 • Web notifikace (real-time web notifications)

  Služba pro zasílání webových notifikací aktuálně připojeným uživatelům (v reálném čase). Díky REST API, které je napojené na WebSocket infrastrukturu, můžete využívat real-time notifikace i na webech hostovaných na běžném webhostingu.

 • WebSocket online chat (služby pro web aplikace)

  Služba pro WebSocket komunikaci chatovacích aplikací, které můžete integrovat do vlastních webových řešení (ať už pro front-end, tak i back-office) hostovaných na serverech bez podpory WebSocket protokolu.

 • Geolokační služby (WebSocket GPS služby)

  Geolokační služby pro real-time aplikace (např. multiuživatelské aplikace a hry), které vyžadují výpočty s GPS souřadnicemi (radius, výpočet vzdáleností mezi GPS souřadnicemi, vyhledání adres podle GPS a pod.) i mezi připojenými zařízeními.

Připravované WebSocket služby pro weby a aplikace

 • Zákaznická pokladna nebo kiosek

  WebSocket služby pro párové zákaznické pokladny či kiosky, které jsou propojeny s pokladnami určenými pro prodavače (pokladny tak mohou mezi sebou komunikovat - například synchronizovat svůj obsah).

 • Další WebSocket služby

  V přípravě jsou i další služby komunikující přes WebSocket, které bude možné využívat na webech a v online aplikacích. Jakmile budou dostupné v betaverzi, objeví se i zde včetně podrobnějších informací.