Projekty v PHP a websocket komunikace

Pokud provozujete webové stránky naprogramované v PHP a využíváte k provozu běžné webhostingové programy, narazíte pravděpodobně na mnohá omezení, která prakticky znemožňují snadné využití websocket komunikace ve spojení s PHP.

Řešení, jak provozovat websocket komunikaci na projektech v PHP, je ale více. Vždy však budete potřebovat webový server, který podporuje websocket protokol a poskytuje služby ke zpracování samotné datové komunikace.

Virtulání server s podporou websockets

Standardním řešením, jak integrovat websocket komunikaci do projektů naprogramovaných v PHP, je úprava nastavení serveru a instalace knihoven či služeb, které zajistí komunikaci a zpracování dat z websocketů. Tato nastavení však nelze realizovat na běžných hostingových programech, je tedy potřeba využít vlastní virtuální server a vše si poskládat dle potřeb.

Websocket insfrastruktura jako služba

O poznání snazším řešením je využití websocket serveru a infrastruktury jako služby (IaaS - Infrastructure as a Service), která poskytne vše potřebné k integraci websocket komunikace i do projektů provozovaných na PHP. Více informací se můžete dozvědět na stránce WebSocket server a infrastruktura jako služba.

Websocket for developers (in English)  -  Technické informace pro programátory